automatyzacja

Wydajny załadunek i rozładunek pieców

Racjonalne, ekonomiczne i przyjazne dla użytkowników rozwiązanie

Decydując się na system do załadowania i rozładowania serii COMET inwestują Państwo w nowoczesną, przemyślaną i wytrzymałą technikę automatyzacyjną „Made in Germany” – a tym samym również w pewną i ekonomiczną optymalizację procesów produkcyjnych odbywających się w piekarniach i zakładach piekarniczych. Dzięki stosowaniu zautomatyzowanych systemów służących do załadunku i rozładunku pieców wydajność i elastyczność pracy piekarza wzrasta, a obsługa urządzeń staje się komfortowa i bezpieczna.

Praca przy piecach wsadowych od zawsze charakteryzowała się tym, że przy wysokich temperaturach należało w możliwie krótkim czasie przenosić duże ciężary – często przez 8 godzin i dłużej. Coraz trudniej znaleźć również zmotywowanych pracowników, którzy będą gotowi wykonywać taką pracę. Rozwiązaniem tego problemu są półautomatyczne i automatyczne systemy załadowcze COMFORT do pieców wsadowych. Przyjazna obsługa pieca - a tym samym również lżejsza praca – stanowi pod względem ergonomiki i ekonomiczności bardzo ważną zaletę.

Systemy załadowcze COMFORT łączą w sobie precyzję i uniwersalność oraz gwarantują optymalizację i ekonomiczność – zarówno w przypadku małych jak i dużych wsadów, szerokiego asortymentu wypiekanych wyrobów i krótkich zmian pieczonych produktów.

Technika załadowcza COMFORT jest bardzo wytrzymała, posiada wysokiej jakości agregaty napędowe i sterowanie komputerowe. Urządzenia te sprawdziły się już niejednokrotnie w praktyce, zostały zaprojektowane z myślą o zakładach prowadzonych w systemie wielozmianowym i przygotowane są na ich przyszły rozwój.

Naszą uwagę koncentrujemy zawsze na sprawnym przebiegu procesów i systemów produkcyjnych służących do produkowania wysokiej jakości wyrobów piekarniczych w danym zakładzie. Naszym klientom oferujemy złożoną ofertę technik załadowczych i rozładowczych, różnego rodzaju opcji dodatkowych i osprzętu – w zależności od żądanego stopnia automatyzacji i celów. Wspólnie z Państwem opracujemy rozwiązanie, które jest doskonale dopasowane do Państwa wymagań.

Google+ YouTube