Tradycja rodzinnego przedsiębiorstwa Wachtel sięga roku 1923. To właśnie wówczas Hans Wachtel założył w Düsseldorfie swoją firmę. Po jego śmierci w 1964 przedsiębiorstwo liczące wówczas pięciu pracowników przejął jego syn Günter. W ramach ciągłego rozwoju firmę przeniesiono do większych i nowocześniejszych budynków w Hilden, jednej z dzielnic miasta Düsseldorf. W roku 1995 firma Winkler kupiła oprócz głównej siedziby w Hilden zakład produkcyjny w Pulsnitz pod Dreznem, a w 2006 roku założono spółkę WACHTEL Asia w Tajpej na Tajwanie. Ponadto otworzono również własne oddziały dystrybucyjne w Europie Wschodniej – w Polsce i Rosji. Firma WACHTEL zatrudnia dzisiaj na całym świecie 250 pracowników.

Sukcesja przedsiębiorstwa została uregulowana w roku 2013, kiedy zięć Güntera Wachtela dołączyć do firmy: dzisiaj Oliver Frey jest nie tylko akcjonariuszem większościowym, ale również prezesem przedsiębiorstwa. Wspólnie z długoletnim dyrektorem ds. technicznych, Reigerem Weskampem, jest odpowiedzialny za aktualną działalność spółki Wachtel GmbH. Wprawdzie Günter Wachtel odsunął się od działalności operacyjnej firmy, ale nadal służy jej jako przewodniczący rady swoim długoletnim doświadczeniem i bardzo dobrymi relacjami z klientami.

Od 1923 roku filozofia naszego przedsiębiorstwa skupia się na jakości naszych pieców oraz profesjonalnym i szybkim serwisie naprawczym. Na początku podbił piekarnie piec „Backzwerg”, potem legendarny piec sklepowy „Piccolo”. Dzięki postępującej industrializacji piekarni rzemieślniczych stworzyliśmy nasze piece przemysłowe Winkler-Wachtel. W 2005 roku, wraz z zakupem firmy Stamm Freezing, przedsiębiorstwa produkującego systemy chłodnicze dla zakładów piekarskich, spółka Wachtel rozszerzyła swoją ofertę o technikę chłodniczą. W 2012 roku założyliśmy wspólnie z Clemensem Scherzingerem, który pełni rolę prezesa, oraz przedsiębiorstwem rodzinnym Hein spółkę HEWA automatiX. Spółka ta zajmuje się projektowaniem i budowaniem nie tylko ręcznych systemów załadowczych, ale również najnowocześniejszych i w pełni zautomatyzowanych systemów do produkowanych przez nas przemysłowych pieców wsadowych. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom kompletną paletę produktów od A do Z. Nasi specjalistyczni doradcy wspierają ponadto piekarzy zainteresowanych rozwojem technologicznym swoich zakładów przy projektowaniu integralnego i zautomatyzowanego systemu dla ich infrastruktury.

Google+ YouTube